Podczas planowania budowy lub remontu domu, warto już na etapie projektowania zadbać o zastosowanie systemu niskoszumowej kanalizacji wewnętrznej RAUPIANO PLUS. Po oddaniu budynku do użytku błędy związane z ochroną przed hałasem mogą być trudne do naprawienia, dlatego tak ważne jest, aby wcześniej przewidzieć i zapobiec potencjalnym problemom. System RAUPIANO PLUS znacząco zmniejsza subiektywnie odczuwany poziom hałasu, który dobiega z kanalizacji. Dzięki temu hałas staje się praktycznie nieodczuwalny, co zapewnia komfort ciszy na całe życie.

Jak Działa RAUPIANO PLUS?

Hałas powstaje z połączenia drgań przenoszonych przez powietrze oraz drgań przenoszonych przez ciała stałe. RAUPIANO PLUS redukuje obie te składowe hałasu. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału z warstwą środkową tłumiącą szum, dźwięki przenoszone przez powietrze są wyraźnie wyciszone. Opatentowany system mocowań minimalizuje przenoszenie drgań przez ciała stałe na ścianę, przy której znajduje się instalacja.

 

Zalety Systemu RAUPIANO PLUS

Badania przeprowadzone przez uznany Instytut Fizyki Budowlanej w Stuttgarcie potwierdzają znakomite właściwości RAUPIANO PLUS w zakresie tłumienia dźwięków. System spełnia wszystkie wymagania normy DIN 4109 dotyczące ochrony przed hałasem oraz rygorystyczne wymagania dyrektywy VDI 4100, nawet przy dużych przepływach.

Gwarantowana jakość

System RAUPIANO PLUS posiada aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej w Berlinie oraz licznych innych instytucji w Europie. Produkt podlega stałemu systemowi zapewnienia jakości, który jest kontrolowany przez niezależne instytuty.

 

Doświadczenie poparte praktyką

Dzięki gładkim powierzchniom wewnętrznym, rury RAUPIANO PLUS są odporne na osady i korozję. Rury te wytrzymują kontakt z gotującą się wodą i są odporne chemicznie. System uformowanych muf i fabrycznie zamontowanych pierścieni uszczelniających umożliwia szybkie, pewne i czyste układanie rur przez instalatorów.

Przyjazne Środowisku

Rury i kształtki RAUPIANO PLUS są bezhalogenowe i w 100% podlegają recyklingowi. Produkcja systemu cechuje się korzystnym bilansem ekologicznym, oszczędzając surowce.

 

Atrakcyjny Wygląd

Biały kolor rur RAUPIANO PLUS sprawia, że są one niemal niewidoczne w odkrytych miejscach instalacji, co zwiększa estetykę wnętrz.

 

Korzyści Ekonomiczne i Komfort Mieszkania

Inwestycja w system niskoszumowej kanalizacji wewnętrznej RAUPIANO PLUS stanowi zaledwie jeden promil wartości całej inwestycji w przypadku domu jednorodzinnego. Dzięki temu podnosi się wartość nieruchomości, a mieszkańcy zyskują ciszę i komfort na całe życie.

Budowa Rury

Nowoczesne systemy rurowe, takie jak RAUPIANO PLUS, charakteryzują się wielowarstwową budową, która zapewnia optymalne właściwości techniczne. Trójwarstwowa konstrukcja rur RAUPIANO PLUS podwyższa ich sztywność obwodową i odporność na warunki zewnętrzne, w tym promieniowanie UV i niskie temperatury.

 

Kształtki

Aby zminimalizować drgania w miejscach zmiany kierunku przepływu, kolana o średnicy DN 90 do DN 125 zostały zoptymalizowane wagowo. Dzięki temu system zachowuje wysokie właściwości tłumienia dźwięków, nawet w najbardziej narażonych miejscach.

Właściwości Akustyczne

System RAUPIANO PLUS gwarantuje jakość, spokój i komfort mieszkania. Badania przeprowadzone przez Instytut Fizyki Budowlanej w Stuttgarcie oraz opinie Zakładu Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej potwierdzają, że natężenie hałasu osiągane przez system RAUPIANO PLUS leży nawet poniżej najbardziej rygorystycznych wymogów normy europejskiej VDI-4100.

System niskoszumowej kanalizacji wewnętrznej RAUPIANO PLUS to innowacyjne rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort mieszkania, eliminując uciążliwe hałasy związane z kanalizacją. Dzięki specjalnym materiałom i opatentowanej technologii mocowań, RAUPIANO PLUS skutecznie redukuje zarówno hałas przenoszony przez powietrze, jak i przez ciała stałe.